ליצן מתוק נחמד – טעים לכל אחד!

פורים, החג השמח, הצבעוני והאהוב עלי היותר.
אני שמחה לנצל את ההזדמנות החגיגית והצבעונית הזו גם ללמד אתכם להכין קאפקייקס ליצנים מתוקים במיוחד, וגם לחנוך כאן טכניקה של צירוף תמונות לסרטון הדרכה, בה אני משתמשת פה לראשונה.

מעשה שהיה כך היה – מזמן מזמן, כשהילדים עוד היו בגן, הכנתי את הקאפקייקס האלו שקצרו תשואות, אבל הזמן עשה את שלו, ומאז הם נשכחו.
כשהוזמנתי להשתתף בהגרלת משלוחי המנות השווה ביותר של חברתי נטלי לוין, הלוא היא עוגיו.נט המוכשרת, וכשהבנתי מה הרמה המצופה ממשלוח המנות שאני אמורה להכין, ידעתי שפה צריך בנוסף לתוצרים מעולים, גם איזה מאסטר-פיס הורס שיוצב במרכז המשלוח…
ואז הוא צף ועלה בזכרוני, אותו ליצן קטן ונחמד. אלא מה, כמה וכמה שנים אחרי, הכישורים שלי בתחום הקונדיטוריה השתפרו והשתדרגו, וכך גם התכנון והביצוע של הליצן.
תוך כדי מחשבה ותכנון, החלטתי ליישם עוד מטרה שהצבתי לי מזמן, ותמיד דחיתי מרוב פחד – הכנת סרטון הנקרא בלעז Stop Motion.

ניתן כמובן להכין ליצנים ללא גלוטן בלי שום בעייה – הקאפקייק שאתם אוהבים, עם קמח ללא גלוטן (אני הכנתי קאפקייקס לימון עם תמי כתום), האפרופו לכובע ללא גלוטן, וניתן למצוא מבחר שוקולדים וסוכריות לעיטור ללא גלוטן.

הילדים נשלחו כלאחר כבוד לסבתא, החצובה יצאה מהבוידעם, המצלמה כוונה ויאללה לעבודה…

המצרכים:

  • לבסיס הליצן – קאפקייקס כמספר הליצנים, רצוי שהבלילה תיהיה בצבע בהיר (וניל, לימון תפוז או כל קאפקייק אהוב עליכם). הקאפקייקס צריכים להיות אפויים במנז'טים קשיחים ויחסית גדולים, כדי שיישארו שוליים מספיק רחבים לצווארון, לאחר הנחת הראש
  • לראש – חצאי כדור מאותה בלילת קאפקייקס של הבסיס, אפויה בתבנית סיליקון של חצאי כדורים קטנים
  • לזיגוג הלבן – פונדנט לבן קנוי או זיגוג מאבקת סוכר – 2 שקיות של אבקת סוכר וכמה טיפות מים. הסבר מלא על זיגוג לבן נתתי כאן
  • לצווארון – סוכריות צבעוניות – עדשים מיני, סוכריות סודה צבעוניות בצורת כוכבים או לבבות, ו/או קצפיות קטנטנות – אפשר להשתמש בקנויות של המרשלג או להכין בבית לבנות או צבעוניות, מעוטרות במזרה צבעוני, או במזרה כסף יחסית גדול כמו שאני הכנתי, ו/או
    סוכריות סרט צבעוניות המכונות "שטיחים חמוצים" גזורות למשולשים
  • לאף – עדשים מיני או סוכריות "סקיטל'ס" אדומות כמספר הליצנים
  • לעיניים – סרט ליקריץ שחור גזור לריבועים קטנטנים או שוקולד צ'יפס מריר קטנטנים, 2 לכל ליצן
  • לכובע – חטיפי אפרופו, 50 גר' שוקולד מריר,כפית שמן קנולה, מזרה צבעוני

ההרכבה:

אופים את הקאפקייקס האהובים עליכם, הן במנז'טים והן בתבנית חצאי הכדורים. ניתן גם לאפות בתבניות אינגליש קייק קטנות ולהכין זוג "תאומים סיאמיים". מצננים. מיישרים את חלקם העליון של הקאפקייס וחלקם התחתון של חצאי הכדור, על ידי חיתוך בסכין. שני המשטחים חייבים להיות ישרים, על מנת שה"ראש" יישב באופן יציב וטוב על הבסיס.

מכינים את הכובעים – ממיסים את השוקולד במיקרו, במרווחים קצרים של 20 שניות, עד להמסה מוחלטת, תוך זהירות מירבית שלא יישרף. מוסיפים את השמן ומערבבים עד להטמעה מלאה וקבלת תערובת מבריקה. שמים את הסוכריות הצבעוניות בצלחת שטוחה. טובלים את האפרופו בשוקולד המומס, ואח"כ בסוכריות. מניחים בצלחת ומעבירים למקרר להתייצבות של השוקולד.

מניחים את חצאי הכדורים על רשת. אם משתמשים בפונדנט, מדללים אותו עם כמה טיפות של מים רותחים ומחממים אותו על בן מארי, לקבלת מירקם נוזלי. אם משתמשים בזיגוג, דואגים שיהיה במרקם נוזלי, אבל לא נוזלי מדי.יוצקים על חצאי הכדורים ועל המנז'טים לציפוי מלא. ייתכן ותצטרכו לחזור על הפעולה פעמיים על מנת לקבל ציפוי מלא של כל חצאי הכדור.

מניחים כל חצי כדור על בסיס.

מתחילים בצווארון – מניחים את הקישוט הנבחר של הצווארון מסביב לראש. אם הזיגוג כבר התייבש והקישוט לא נדבק, ניתו להשתמש במעט זיגוג שנשאר בקערה, להרטיב אותו מעט ולמרוח במקום ההדבקה עם קיסם.

מדביקים את האף והעיניים במקומם על ידי מריחת מעט זיגוג רטוב עם קיסם.

מצמידים את הכובע לראש. מומלץ לטבול את בסיס הכובע במעט זיגוג רטוב וללחוץ בעדינות עד שיעמוד יציב ללא תמיכה.

זוללים בתיאבון!

וזה הלינק לסרטון….

קאפקייק ליצן
קאפקייק ליצן

 

השאר תגובה

Powered by WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑